Kokios yra vėžio susirgimo priežastys?

Vėžinius susirgimus lemia žmogaus ląstelių pokyčiai: dėl vienų ar kitų priežasčių pakitusios organizmo ląstelės ima neribotai ir nevaldomai daugintis, perauga į gretimus audinius bei migruoja į kitas kūno vietas (metastazuoja). Vėžys gali pasireikšti įvairiose kūno vietose, tad ir jo atsiradimo priežasčių yra daug ir įvairių.

Dažniausios onkologinių susirgimų priežastys yra susijusios su žmonių gyvenimo būdu. Tai gali būti rūkymas, nesveika mityba ir fizinio aktyvumo trūkumas, saulės poveikis, aplinkos, kurioje gyvename, kokybė, netgi virusai ir infekcijos. Kalbant apie vėžio priežastis, galvoje būtina turėti kelis svarbius dalykus, vienas iš kurių yra rizikos faktoriai.

Rizikos faktorius yra aplinkos reiškinys, žmogaus įprotis ar elgesys, didinantis jo (o kartais ir kitų žmonių) galimybę susirgti vėžiu. Tam tikrų rizikos faktorių (žmogaus amžius, jo genų specifika) išvengti negalima. Visgi kitus žmonės gali įtakoti patys: mesti rūkyti, nebūti saulėje, kontroliuoti savo mitybą ir kūno svorį, būti fiziškai aktyviems, riboti alkoholio vartojimą.

Ar vėžį gali sukelti traumos?

Tokių mokslu pagrįstų duomenų nėra.

Ar gali vėžį sukelti žmogaus būdo savybės, patiriamas stresas?

Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad, pavyzdžiui, prasta žmogaus savijauta, psichinės sveikatos būklė, dažnas stresas veikia imuninę sistemą. Visgi įrodymų apie tiesiogines streso ir vėžio sąsajas nėra.

Ar cukraus vartojimas didina vėžio riziką?

Cukraus vartojimas nedidina vėžio rizikos. Visgi, didelį cukraus kiekį turinčiuose produktuose (maisto, gėrimuose) yra daug kalorijų, todėl tai gali turėti poveikį nekontroliuojamam žmogaus svorio didėjimui. O tai jau yra vėžio rizikos faktorius.

Ar vėžiu galima užsikrėsti?

Ne. Vėžys nėra užkrečiamas, žmonės nesuserga šia liga bendraudami su ja jau sergančiais.

Ar vėžys gali būti paveldėtas?

Taip, kai kurie vėžiniai susirgimai gali būti paveldimi. Tam tikrai atvejais tai yra susiję su vienodais ar panašiais šeimos narių elgesio modeliais (rūkymas, polinkis į persivalgymą ir pan.), įpročiais, ta pačia jų gyvenimo vieta ir aplinka. Visgi kitais atvejais onkologinius susirgimus lemia tam tikra genetinė informacija, šeimoje perduodama iš kartos į kartą. Visgi net ir tokiu atveju (genetinio paveldimumo), pats vėžinis susirgimas paveldimas nėra - tiesiog yra didesnė rizika, jog vėžys išsivystys.

Kuo gali būti naudinga paslauga Oncodrop?

Oncodrop paslauga nėra sveikatinimo paslauga, tai yra finansinės naštos palengvinimas, jeigu asmuo suserga onkologine liga. Paprastai tariant, tai - draudimas nuo vėžio, kuris išplės gydymo galimybes susirgus - leis ne tik konsultuotis su geriausiais pasaulio onkologais pasinaudojus MediGuide paslauga, leisiančia išgirsti antrąją nuomonę apie diagnozę, bet ir finansiškai prisidės prie gydymo tokia suma, kuria apsidrausite.

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą