Amžius – svarbiausias vėžio rizikos faktorius
Amžius – svarbiausias vėžio rizikos faktorius

Vėžinius susirgimus gali lemti patys įvairiausi veiksniai: gyvenimo būdas, genetika, mitybos ir fizinio aktyvumo įpročiai. Visgi JAV įsikūrusio Nacionalinio vėžio instituto ekspertai įsitikinę, kad pačiu svarbiausiu įvairių onkologinių susirgimų rizikos faktoriumi išlieka žmogus amžius. Tokią hipotezę jie pagrindžiai turimais statistiniais duomenimis, rodančiais, kad su metais didėja ir tikimybė susirgti vieno ar kito tipo vėžiu.

Statistiniai JAV duomenys rodo, kad amžiaus grupėje iki 20 metų 100 tūkst. žmonių tenka 25 vėžiniai susirgimai. Tuo metu tarp 45-49 metų amžiaus žmonių šis rodiklis jau siekia 350, o iš 100 tūkst. vyresnių nei 60 metų žmonių onkologine liga serga jau daugiau nei 1000.

Įdomu, jog vertinant pagal amžių, vėžinių susirgimų diagnozavimo mediana JAV yra 66 metai. Tai reiškia, kad lygiai pusė onkologinių ligų yra diagnozuojama žmonėms iki 66 metų, o kita pusė – jau sulaukusiems tiek.

Tiesa, vienos vėžio rūšys dažniau diagnozuojamos vyresniems žmonėms, o kitos, priešingai, dažniau užklumpa jaunesnius. Pavyzdžiui, kas ketvirtas kaulų vėžio atvejis diagnozuojamas vaikams ir paaugliams.

Šaltinis: NCI.

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą