Kaip sumažinti vėžinių susirgimų riziką 72 proc.
Kaip sumažinti vėžinių susirgimų riziką 72 proc.

Tel Avivo universiteto Medicinos fakultete atliktas tyrimas parodė, kad didelio intensyvumo aerobiniai pratimai gali sumažinti metastazavusio vėžio riziką net 72 proc. Pasak tyrimą atlikusių mokslininkų, intensyvūs aerobikos pratimai padidina vidaus organų gliukozės (cukraus) suvartojimą, todėl sumažėja energijos prieinamumas navikui.

Per 20 metų buvo stebimi 3000 savanorių, atliekami bandymai su pelėmis, kurie parodė, kad reguliariai ir dideliu intensyvumu atliekami aerobikos pratimai, ženkliai sumažina metastazavusių navikų vystymąsi limfmazgiuose, plaučiuose ir kepenyse. Pasak tyrėjų intensyvi fizinė veikla didina gliukozės įsisavinimo kiekį ir spartiną įsisavinimo procesą, kas lemia ir mažėjantį metastazavusių navikų mažėjimą.

Mokslininkų teigimu, tai vieni pirmųjų tokio pobūdžio tyrimų, kai analizuojama fizinio krūvio poveikis vidaus organams, kuriuose dažniausiai susidaro metastazės. Tyrimų rezultatai taip pat atskleidė, kad vėžio riziką mažina didelio intensyvumo aerobikos veikla, kuomet trumpais intervalais pasiekiama 80-85 proc. maksimalaus pulso.

Šaltiniai:

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą