Kaip elgtis išgirdus diagnozę – vėžys?
Kaip elgtis išgirdus diagnozę – vėžys?

Naujiena apie diagnozuotą vėžį gali priblokšti ir sukelti krūvas žlugdančių emocijų. Patyrus tokį šoką,  jausti baimę, neviltį ir liūdesį yra normalu. Svarbu atsiminti, kad Jūs esate ne vieni - yra daug žmonių, kurie gali Jus palaikyti šiuo sunkiu metu.

Jeigu Jums tik ką buvo diagnozuotas vėžys, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padėtumėte sau išlikti ramiems:

  • Skirkite šiek tiek laiko naujienoms susigulėti mintyse. Atraskite vietą, kurioje jaučiatės komfortiškai ir skirkite šiek tiek laiko išgyventi ir pajusti visas Jus užplūstančias emocijas.
  • Kreipkitės į savo artimuosius pagalbos. Pagalvokite apie artimus žmones, su kuriais iš jų galėtumėte pasikalbėti apie jus užplūdusias emocijas išgirdus diagnozę. Priimkite emocinę paramą ir leiskite Jus lydėti šiame kovos su liga kelyje.
  • Ieškokite profesionalios pagalbos. Rekomenduojama kreiptis į psichoterapeutą, kuris Jums padės suprasti savo emocijas, suteiks papildomos pramos ir duos naudingų patarimų, kaip susidoroti su Jus užklupusio vėžio diagnoze.
  • Ieškokite informacijos. Sužinokite kuo daugiau apie savo vėžį. Naudinga kuo detaliau sužinoti savo būklę ir suprasti Jums prieinamas gydymo galimybes. Ieškokite antrosios, trečiosios medicininės nuomonės apie savo diagnozę.
  • Pasirūpinkite savimi. Šiuo laikotarpiu svarbu pasirūpinti savo fizine ir emocine savijauta. Tai gali būti tinkama mityba, pakankamai poilsio ir sveikų būdų, kaip įveikti stresą ir nerimą, paieška.

Apskritai svarbu atminti, kad vėžio diagnozė nėra mirties nuosprendis. Su tinkamu gydymu ir pagalba daugelis žmonių gali sėkmingai susidoroti su vėžiu ir toliau gyventi visavertį bei pasitenkinimą teikiantį gyvenimą.

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą