Onkologiniai susirgimai ir maisto papildai
Onkologiniai susirgimai ir maisto papildai

Sergant vėžiu, maisto papildus reikėtų vartoti tik po konsultacijos su gydytoju arba dietologu. Onkologas ir dietologas gali pateikti individualizuotą rekomendaciją, atsižvelgiant į paciento būklę, gydymą ir mitybos poreikius.

Kai kurie maisto papildai gali būti naudingi vėžio pacientams, pavyzdžiui: Maistinių medžiagų papildai:

  1. Kai kuriais atvejais vėžio gydymas arba šalutinis jo poveikis gali sukelti nepakankamą maistinių medžiagų įsisavinimą organizme. Tokiu atveju, gydytojas arba dietologas gali rekomenduoti tam tikrus maisto papildus, kurie padės užtikrinti reikiamą maistinių medžiagų įsisavinimą.

  2. Imuninę sistemą stiprinantys papildai: Vėžio gydymas gali silpninti imuninę sistemą. Kai kurie maisto papildai, tokie kaip vitaminas C, vitaminas D, cinkas ar probiotikai, gali padėti stiprinti imuninę sistemą. Tačiau šiuos papildus taip pat reikėtų vartoti tik po konsultacijos su specialistu.

  3. Papildai nuo šalutinio poveikio: Kai kurie vėžio gydymo metodai gali turėti nepageidaujamų šalutinių poveikių, pvz., nuovargį ar skausmą. Gydytojas gali rekomenduoti tam tikrus papildus, kurie gali padėti sušvelninti šiuos simptomus.

 Svarbu pabrėžti, kad maisto papildai neturėtų būti naudojami kaip vienintelis gydymo būdas arba kaip pakeitimas sveikai ir įvairiai mitybai. Jie turi būti papildomi sveikos mitybos ir gydymo programos dalimi. Taip pat svarbu nesivartoti didesnėmis maisto papildų dozėmis nei rekomenduojama, nes tai gali turėti neigiamą poveikį organizmui arba sąveikauti su kitais vaistais. Tiksliausią ir individualizuotą informaciją apie tai, kaip reikėtų vartoti maisto papildus sergant vėžiu, galės pateikti gydytojas arba dietologas, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją.

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą