Ekspertai dalijasi vėžio prevencijos patarimai
Ekspertai dalijasi vėžio prevencijos patarimai

Kai kurių vėžinių susirgimų rizikos veiksnių, tokių kaip amžius ar genetika, įtakos išvengti neįmanoma. Visgi kitus veiksnius, pavyzdžiui, gyvenimo būdą, žmonės renkasi patys. O teisingai padaryti pasirinkimai gali padėti išvengti onkologinių susirgimų. Taip teigia JAV įsikūrusio Naujojo Džersio Rutgerso vėžio instituto ekspertai.

Tinkamas maistas, judėjimas, alkoholio vartojimo mažinimas yra tarp svarbiausių sveikos gyvensenos aspektų. Visi jie yra ne tik susiję su geresne bendra sveikata ir savijauta, tačiau taip pat gali sumažinti vėžio riziką.

Štai svarbiausi ekspertų patarimai:

  • Mitybos pagrindą turi sudaryti sveiki grūdai, daržovės, vaisiai, ankštinės kultūros. Būtina sumažinti raudonos ir perdirbtos mėsos, greito maisto ir kitų perdirbtų maisto produktų, turinčių daug riebalų ir cukraus, vartojimą. Be to, nerekomenduojama vartoti alkoholio, mat jo sudėtyje yra kancerogeninių medžiagų, didinančių daugelio vėžio formų riziką.
  • JAV Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, tabako gaminių vartojimas didina plaučių, burnos, gerklės, gimdos kaklelio, kraujo, šlapimo pūslės, stemplės, skrandžio, kasos ir inkstų vėžio riziką. Duomenys rodo, kad JAV rūkymas yra maždaug kas ketvirto vėžio atvejo priežastis ir lemia maždaug 30 proc. visų mirčių nuo vėžinių susirgimų.
  • Tinkama odos apsauga nuo ultravioletinių (UV) spindulių yra dar vienas būdas mažinti onkologinių susirgimų, ypač odos vėžio, riziką. Žmonės privalo vengti saulės poveikio vidurdienį, dengtis ilgomis rankovėmis, kelnėmis ir plačiomis skrybėlėmis. Prieš atsiduriant saulėje būtina pasitepti apsauginiu kremu (SPF ne mažiau kaip 30), o vėliau jį pakartotinai tepti kas dvi valandas, taip pat po maudynių jūroje, ežere ar baseine. Be to, patariama vengti dirbtinių UV spindulių.
  • Vėžio prevencija ir patikra turi tapti rutinine gyvenimo dalimi. Būtent prevencinės programos ir patikros padeda nustatyti vėžį ankstyvose stadijose, o tai ypač svarbu sėkmingam onkologinių susirgimų, ypač tokių kaip storosios žarnos, plaučių ir krūties vėžys, gydymui.

 Šaltinis: https://www.news-medical.net/news/20230130/Experts-share-top-tips-for-cancer-prevention.aspx

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą