Kodėl yra svarbu pasitikrinti dėl storosios ir tiesiosios žarnos (kolorektinio) vėžio
Kodėl yra svarbu pasitikrinti dėl storosios ir tiesiosios žarnos (kolorektinio) vėžio
Storosios ir tiesiosios žarnos vėžys kartu vadinamas kolorektiniu, tai – trečias pasaulyje dažniausiai pasitaikantis vėžio tipas. Pasaulio sveikatos organizacijos kovos su kolorektiniu vėžiu mėnuo, visame pasaulyje minimas kovą, yra skirtas pabrėžti, kaip svarbu yra anksti pasitikrinti ir įgyti sveikos gyvensenos įgūdžių, siekiant sumažinti šios ligos riziką.

Kas patiria tokią riziką?

Šio pobūdžio riziką patiria tiek vyrai, tiek moterys. Ji ypač padidėja, jei esate vyresni nei 50 metų amžiaus, o jūsų šeimoje jau yra buvę kolorektinio vėžio atvejų. Be to, tokią riziką patiriate, jei turite viršsvorio, netinkamai maitinatės, nesate fiziškai aktyvūs, vartojate alkoholį ir rūkote. Kolorektiniu vėžiu (KRV) gali susirgti ir visiškai sveiki žmonės, nepatiriantys jokių žinomų rizikos veiksnių – juos ši liga užklumpa patyliukais, be jokių pirminių simptomų.

Tyrimai (amžius ir rizikos veiksniai)

Amžius, nuo kurio rekomenduojama reguliariai atlikti tyrimus, skirtingose šalyse yra kiek skirtingas. Dauguma gydytojų rekomenduoja tirtis pradėti sulaukus 45 m. (nebent susiduriate su padidėjusia rizika). Jei jūsų šeimoje praeityje yra diagnozuota KRV atvejų, gali būti pravartu reguliariai tikrintis pradėti anksčiau.

Norint pasitikrinti dėl KRV, jūsų gydytojas arba vietos valdžios institucija gali jums nurodyti atlikti koprologinį tyrimą (mėginį paimsite namuose, naudodami tam skirtą priemonių rinkinį), kolonoskopiją arba ir vieną, ir kitą. Pasitarkite su savo gydytoju, kad jis paskirtų jums tinkamiausią KRV tyrimą, atsižvelgdamas į jūsų amžių, KRV riziką ir asmeninę sveikatos istoriją.

KRV yra pagydomas, ypač jei jį pavyksta diagnozuoti anksti, o tai yra dar viena priežastis pasikonsultuoti su gydytoju dėl to, kokius tyrimus galite atlikti. Mes raginame jus pasitikrinti dėl KRV – tai užtikrins didžiausią tikimybę, kad ši liga bus diagnozuota ankstyvojoje jos stadijoje.

Rizikos veiksniai, kuriuos galite kontroliuoti:
  • Reguliariai mankštinkitės
  • Subalansuotai maitinkitės
  • Palaikykite sveiką kūno svorį
  • Ribokite suvartojamo alkoholio kiekį
  • Venkite tabako
Jei jums jau diagnozuotas KRV (ar kitoks sveikatos sutrikimas)

Kaip galima greičiau kreipkitės į bendrovę „MediGuide“, mums teikiančią antros medicininės nuomonės (AMN) paslaugas. „MediGuide“ bendradarbiauja su didžiausiais pasaulyje medicinos centrais, kurie garsėja novatoriškais moksliniais tyrimais ir atradimais, klinikiniais tyrimais, pažangiomis technologijomis ir savo gydymo rezultatų kokybe.

„MediGuide“ yra padėjusi daugybei pacientų, kuriems buvo diagnozuotas kolorektinis vėžys. Norint užtikrinti, kad jūsų diagnozė būtų tiksli, dar kartą peržiūrimi medicininiai įrašai, atliekami pakartotiniai patologiniai tyrimai, naujai peržiūrimos nuotraukos ir apsvarstomi visi gydymo būdai, padėsiantys užtikrinti geriausius įmanomus gydymo rezultatus.
 
Ši antrosios nuomonės paslauga yra greita, efektyvi ir jums, kaip „Compensa Life“ klientui, suteikiama NEMOKAMAI kaip papildoma nauda jūsų draudimo nuo vėžinių susirgimų „OncoDrop“ sutarties galiojimo metu. Kad pradėtumėte ja naudotis, jums tereikia paskambinti bendrovei „MediGuide“ telefonu 880080084 ir viena iš slaugytojų paaiškins jums AMN proceso eigą.

Daugiau informacijos apie "Oncodrop" ir antrąją midicininę nuomonę ieškokite čia.
 

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą