Sąsajos tarp vėžio ir alkoholio vartojimo
Sąsajos tarp vėžio ir alkoholio vartojimo

Pasaulio sveikatos organizacija teigia: vėžio priežastimi gali tapti ir mažas alkoholio kiekio vartojimas

Sąsajos tarp vėžio ir alkoholio vartojimo yra seniai žinomos. Daugumoje iki šiol atliktų tyrimų analizuojama didelio alkoholio kiekio žala. Visgi Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai neseniai paskelbė, kad ne mažiau pavojingas yra ir santykinai mažo alkoholio kiekio vartojimas. Tyrimai rodo, kad rizika susirgti vėžiu padidėja, kai per dieną išgeriama didesnė nei viena alkoholio dozė. Viena alkoholio dozė atitinka vieną standartinį gėrimą, pavyzdžiui, stiklinę vyno, alaus ar vieną kokteilį su stipriaisiais gėrimais.  

Alkoholis yra kancerogenas, kuris gali sukelti genetinius pažeidimus organizme. Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra alkoholį, kaip ir, pavyzdžiui, asbestą, radiaciją ar tabaką, yra priskyrusi pirmos grupės kancerogenams. Pabrėžiama, kad alkoholis sukelia mažiausiai septynias vėžio rūšis. Tikslas, siekiant išvengti alkoholio įtakos vėžiniams susirgimams, turėtų būti visiškas jo atsisakymas.

Žinoma, didesnis suvartojamo alkoholio kiekis reiškia ir didesnę riziką susirgti onkologinėmis ligomis. Visgi tyrimų duomenys rodo, kad pusę visų su alkoholiu siejamų vėžio atvejų Europoje sukelia lengvas ar vidutinio sunkumo alkoholio vartojimas. Štai vien ES 2017 m. tokio pobūdžio vartojimas lėmė beveik 23 tūkst. naujų vėžio atvejų..

Ekspertai taip pat pastebi, jog nuomonė, kad vienos alkoholio rūšys yra mažiau pavojingos nei kitos – klaidinga. Onkologinių ligų riziką didina visų rūšių alkoholis, o vynas ar alus nėra saugesnis pasirinkimas už stipriuosius alkoholinius gėrimus. Tačiau, svarbu paminėti, kad alkoholio suvartojimas nėra vienintelis veiksnys, kuris gali paveikti vėžio riziką. Kitų veiksnių, tokių kaip genetika, mityba ir fizinis aktyvumas, taip pat gali turėti įtakos vėžio rizikai. Rekomenduojama vartoti alkoholį saikingai arba visai jo nesivartoti, kad sumažintumėte vėžio riziką ir pagerintumėte savo sveikatą. Jei turite susirūpinimą dėl savo alkoholio vartojimo arba susijusių sveikatos problemų, turėtumėte kreiptis į savo gydytoją ar sveikatos priežiūros specialistą.

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą