Krūties vėžys (arba krūtų vėžys) yra vėžio forma, kuri prasideda krūties ląstelėse. Tai dažna vėžio forma tarp moterų, bet taip pat gali pasireikšti ir vyrams. Kaip ir daugelis vėžio formų, krūties vėžys gali turėti skirtingų tipų, klasifikacijų ir stadijų.
Priežastys, kodėl žmonės gali susirgti krūties vėžiu, yra kompleksinės ir gali apimti genetinius veiksnius, hormoninius veiksnius, gyvenimo būdą, mitybą, aplinkos įtaką ir kitus faktorius. Svarbu suprasti, kad kiekvieno žmogaus asmeniška situacija gali skirtis, ir tai, kas vienam žmogui gali būti veiksnys, gali nereikšti to paties kitam asmeniui.
Simptomai gali būti įvairūs, tačiau dažniausiai pasitaikantys yra krūties guzas, patinimas, skausmas, niežulys, paraudimas ar krešulių susidarymas krūtyse arba paakiuose. Svarbu atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pokyčius krūtyse ir kreiptis į gydytoją diagnozei nustatyti.
Krūties vėžys gydomas daugybe būdų, įskaitant chirurginį gydymą (pvz., operacijas), spindulinę terapiją, chemoterapiją, hormoninę terapiją ir imunoterapiją. Gydymo planas priklauso nuo krūties vėžio tipo, stadijos, paciento sveikatos būklės ir kitų veiksnių.
Svarbiausia yra reguliariai tikrintis pas gydytoją, atlikti mamografijas ir laikytis sveiko gyvenimo būdo, kad būtų galima anksti aptikti krūties vėžį ir atrasti tinkamą gydymą. Dėl individualios situacijos konsultacija su gydytoju yra esminė.