Leukemija
Leukemija

Leukemija yra vėžinė kraujo liga, kuriai būdinga per daug nebrandžių baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) susidarymas kaulų čiulpuose ir kituose kraujo gamybos organuose. Šios nebrandžios leukocitų ląstelės, vadinamos leukemijos ląstelėmis, trukdo normaliam kraujo ląstelių susidarymui ir funkcijoms.

Pagal tai, kaip greitai liga vystosi ir kokiais kraujo ląstelių tipais yra pažeidžiami, leukemija gali būti suskirstyta į kelias pagrindines kategorijas:

 1. Ūminė mieloidinė leukemija (AML): Tai yra greitai progresuojanti leukemijos forma, kurioje pažeidžiamos mieloblastai - nebrandžios mieloidinės kraujo ląstelės.

 2. Ūminė limfoblastinė leukemija (ALL): Tai taip pat greitai progresuojanti leukemijos forma, kurioje pažeidžiamos limfoblastai - nebrandžios limfocitinės kraujo ląstelės. Dažniau pasitaiko vaikų ir jaunuolių.

 3. Lėtinė mieloidinė leukemija (CML): Ši leukemijos forma progresuoja lėčiau. Tai yra suaugusiųjų dažniausiai pasitaikanti leukemijos forma. CML yra susijusi su pažeistomis mieloidinėmis kraujo ląstelėmis.

 4. Lėtinė limfocitinė leukemija (CLL): Tai lėtai progresuojanti leukemijos forma, kurioje pažeistos limfocitinės kraujo ląstelės. Tai taip pat dažniau pasitaiko suaugusiems.

  Pagrindiniai eukemijos požymiai gali apimti šiuos simptomus:

  1. Padidėję limfmazgiai: Dažnai pasireiškia padidėjusios, patinusios limfmazgiai kakle, pažastyse ar prie kirkšnies. Tai gali būti lengvai pastebima.

  2. Nuovargis ir silpnumas: Leukemija gali sukelti nuovargį ir silpnumą, net jei esate pailsėję ar miegate pakankamai.

  3. Sunkus prakaitavimas naktį: Vadinamas "naktiniu prakaitavimu", tai yra intensyvus prakaitavimas naktį, kuris gali sudrėkinti jūsų drabužius ir lovatiesę.

  4. Susilpnėjęs imunitetas: Leukemija gali sumažinti jūsų organizmo gebėjimą kovoti su infekcijomis, todėl gali dažniau pasireikšti infekcijos.

  5. Kraujavimas ir kraujo krešuliai: Galimas dažnas kraujavimas, kuris gali pasireikšti iš nosies, dantenų ar kitų vietų. Taip pat gali būti didesnė kraujavimo rizika, nes kraujo krešuliai gali būti mažiau veiksmingi.

  6. Dažnas peršalimas ir sloga: Dėl sumažėjusio imuniteto organizmas gali būti linkęs dažniau sirgti peršalimo ligomis.

  7. Blanšavimas ir odos paraudimas: Gali pasireikšti odos spalvos pasikeitimai, tokie kaip blanšavimas arba paraudimas.

  8. Svorio kritimas: Leukemija gali sukelti neaiškius svorio kritimo priežastis, net jei neprarasite apetito.

  9. Kaulų ir sąnarių skausmai: Gali būti juntamas skausmas kauluose ir sąnariuose.

  Šie požymiai gali skirtis priklausomai nuo leukemijos tipo ir stadijos. Taip pat svarbu prisiminti, kad daugelis šių simptomų taip pat gali būti susiję su kitomis, nevėžinėmis būklėmis. Jei pastebite bet kokius iš šių simptomų, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju, kuris gali atlikti tinkamus tyrimus ir diagnozuoti galimą ligą. Tik gydytojas gali teisingai nustatyti diagnozę ir paskirti tinkamą gydymą.

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą