Sumažinti vėžinių susirgimų riziką gali ir kasdieniai įpročiai
Sumažinti vėžinių susirgimų riziką gali ir kasdieniai įpročiai

Vėžys vis dar išlieka viena iš pagrindinių mirtingumo priežasčių pasaulyje. Ir nors nauji vaistai, naujos terapijos rūšys, įgyvendinamos įvairios prevencinės programos, modernesnė diagnostika lemia, kad vėžys pamažu tampa kontroliuojamu susirgimu, onkologinės ligos diagnozę daugelis ją išgirdusių vis dar vertina kaip mirties nuosprendį. Įvairūs ekspertai teigia, kad tik maždaug kas penktas vėžinis susirgimas lemtas genetikos. Vadinasi visiems kitiems ligos atvejams įtakos gali turėti tokie veiksniai kaip gyvenimo būdas, aplinka ir pan. John Whyte, populiaraus JAV sveikatos  portalo WebMD.com ekspertas, išskiria 4 kasdienio gyvenimo įpročius, mažinančius riziką susirgti onkologiniu susirgimu.

Pirma, sveika mityba. Žmonės turi suprasti, kad viskas, kas dedama į burną, turi vienokį ar kitokį poveikį kūnui ir organizmui. Siekiant mažinti riziką susirgti onkologiniais susirgimais, reikia, pavyzdžiui, riboti raudonos mėsos, cukraus, perdirbtų maisto produktų vartojimą, o kasdienį racioną papildyti vaisiais, daržovėmis, žuvimi. Beje, kava ar arbata gali ar net turi išlikti jūsų ritualu. Tai daug antioksidantų, saugančių ląsteles, turintys gėrimai. Nederėtų pamiršti ir tam tikrų vitaminų, mineralų, pavyzdžiui magnio ar vitamino B2.

Antra, fizinis aktyvumas. Nuolatos judėkite, treniruokitės, kultivuokite savo mėgstamas sporto šakas. Tiesa, didelio per dieną tiesiog nueitų žingsnių skaičiaus gali nepakakti. Bent šiek tiek daugiau pastangų ir prakaito!

Trečia, miegas. Miego trūkumas sekina organizmą ir jis tampa mažiau atsparus ligoms ir susirgimams. Kokybiškas miegas yra vienas iš svarbiausių geros žmogaus savijautos ir sveikatos veiksnių, kartu mažinantis tikimybę susirgti ir onkologinėmis ligomis.

Ketvirta, rūpestis psichine sveikata. Apie kūno ir proto ryšį žmonės kalba tūkstančius metų, tačiau tik pastaruoju metu imama akcentuoti, kad be psichinės sveikatos nėra ir fizinės. Pavyzdžiui, teigimas požiūris į aplinką, pastangos mažinti kasdienio streso lygį taip pat lemia didesnį organizmo ir ląstelių atsparumą vėžiui.

Sužinokite asmeninės draudimo įmokos sumą